Publiczne Przedszkole w Żabnie

jeśli nie wie – wytłumacz,
 jeśli nie może – pomóż.”

Janusz Korczak

Misją przedszkola jest być partnerem rodziców w opiece i wychowaniu dziecka, wspierać ich w realizacji zadań, których celem będzie ukształtowanie dziecka przygotowanego do uczestnictwa w kolejnym etapie edukacyjnym. Przedszkole jest więc placówką otwartą, bezpieczną i przyjazną dla dzieci i ich rodziców, miejscem, gdzie wspierana jest aktywność i kreatywność oraz nawiązują się pierwsze kontakty społeczne najmłodszych. To miejsce promujące zdrowy i aktywny styl życia, zapewniające dobrze zorganizowane, atrakcyjne zajęcia w bogato wyposażonym, estetycznym i bezpiecznym otoczeniu. Przedszkole zabiega
o partnerstwo z rodziną w wychowaniu dziecka.

WIZJA  PRZEDSZKOLA

“Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala,
nie ciągnie a wznosi,  nie ugniata a kształtuje,
nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje
– przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.”

Janusz Korczak

• Przedszkole jest placówką innowacyjną, nowoczesną, skuteczną i twórczą na miarę XXI wieku i potrzeb dzieci.
  • Rozwija w dzieciach inteligencję emocjonalną by przygotować je do odnoszenia sukcesów
    i radzenia sobie z porażkami, uczy wiary we własne możliwości, rozwija optymizm i poczucie własnej wartości.
  • To miejsce, gdzie na zasadach równości i poszanowania wolności drugiej osoby realizowane są indywidualne potrzeby każdego podopiecznego.
  • Przybliża dzieciom różne środowiska, jako bogate źródła wiedzy, miejsca wielu doznań
    i przeżyć intelektualnych, emocjonalnych i estetycznych.
  • Przedszkole tworzy dzieciom możliwość samorealizacji, pracy z rówieśnikami, kreatywnego myślenia, działania i przeżywania, uczestniczenia w ciekawych zajęciach, poznawania otaczającej rzeczywistości z zachowaniem wartości uniwersalnych: dobra, prawdy i piękna.
  • Umożliwia dzieciom osiąganie sukcesów w różnych dziedzinach i przygotowuje je
    do podjęcia nauki w szkole.
  • Działania opiera na nowoczesnych, aktywizujących metodach i formach pracy zapewniające dzieciom możliwość doświadczania, obserwowania oraz tworzenia co prowadzi do osiągania sukcesów rozwojowych.
  • Wspiera rodziców w wychowaniu dzieci.
  • Integruje całą społeczność przedszkolną.
  • Zapewnia wykwalifikowaną i kreatywną kadrę pedagogiczną, ustawicznie doskonalącą swój warsztat pracy, zapewniającą dzieciom wychowanie i edukację na najwyższym poziomie.